Hospicjum onkologiczne chce na swoim terenie postawić domy dla pszczół. Wkrótce Ursynowianie będą mogli zaopatrzyć się tam w naturalny miód. 

– Uważam, że to dobry pomysł. Pszczoły będą znajdować się w bezpiecznym miejscu, z dala od ulicy. Nie będą zagrożeniem dla pacjentów ani mieszkańców. Może być to dobra promocja dla hospicjum – mówi Karolina Chojka – Bartoszko z hospicjum onkologicznego.

Ule mają zostać postawione na zielonym terenie, blisko budynku. Dodatkowo zostanie zamontowana wysoka siatka, aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców pobliskich bloków.

– Na razie mamy zamiar postawić 4 ule. Na samym Ursynowie postawiliśmy ule na terenach prywatnych, blisko ludzi. Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że jest to bezpieczne i nie stanowi dla nikogo zagrożenia.  – twierdzi Wojciech Domański, właściciel kilkunastu pasiek w całej Polsce.

Hospicjum na swoich ogrodzeniach zamieściło już tabliczki z napisem „Uwaga, pszczoły!”. Jak się okazało mieszkańców to nie przeraża.

Placówka zapowiada uruchomienie punktu sprzedażowego, w którym będzie można zaopatrzyć się w słoiki „miejskiego” miodu. To kolejny sposób na poprawę sytuacji finansowej hospicjum. W związku z tym, że sezon pszczelarski powoli dobiega końca, nie wiadomo czy w tym roku uda się jeszcze postawić ule. Na pewno staną w ogrodzie w przyszłym roku.

Na posiadanie pasiek na własnym podwórku coraz częściej decydują się mieszkańcy wielkich miast. Dobrze prowadzone domy dla pszczół nie stanowią bowiem niebezpieczeństwa dla ludzi. W samej Warszawie znajduje się około 400 miejskich uli.

źródło: haloursynow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ