Zarząd Okręgowego Związku Pszczelarzy w Sandomierzu informuje, że warunki dofinansowania z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Warszawa dla pszczelarzy obowiązują dalej w projektach na lata 2020/2021,

//www.arimr.gov.pl/rynki-rolne/wsparcie-rynku-produktow-pszczelich.html

W projektach, które należy złożyć pszczelarz nazywany jest nadal producentem produktów pszczelich, co wiąże się z dodatkową dokumentacją i rejestracją (dla pasiek które tego jeszcze nie dokonały) u właściwych Powiatowych Lekarzy Weterynarii. Dodatkowa Rejestracja polega na zarejestrowaniu SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ PRODUKTÓW PSZCZELICH lub rejestracji w ramach ROLNICZEGO HANDLU DETALICZNEGO.

Dodatkowa Rejestracja jest wymagana przy projekcie zakup sprzętu pszczelarskiego, przy analizach miodu oraz w projekcie gospodarka wędrowna (przyczepy, lawety i wagi pasieczne).

Uprzejmie prosimy wszystkich Prezesów Kół o poinformowanie wszystkich swoich członków, którzy opłacili składki w roku 2020 i będą na wykazie (PNI pszczelich) na dzień 30.09.2020r. Wykaz na 30.09.2020, powinien być zgodny z opłaconą składką członkowską i ulową za 2020rok

Np. jeśli Jan Kowalski w Rejonowym Kole opłacił 10 Pni w lutym tego roku, a zwiększa na 20 PNI to powinien dopłacić dodatkowo za 10 PNI w danym Rejonowym Kole oraz zaktualizować stan pasieki u właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Terminy  zapisów oraz  aktualizacji wykazów  do uzgodnienia  w każdym Rejonowym Kole Pszczelarzy.

Wszelkie informacje  u Panów Prezesów Kół

lub  w biurze OZP w Sandomierzu

Kierownik biura – Szymon Kaca  telefon 15 8321465  lub  605 263 199

mail ozp.sandomierz@onet.pl

PODZIEL SIĘ
Następny artykułSklep czynny tylko w Środy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ